Zinková beloba

Zinková beloba

Chemický vzorec: ZnO
CAS: 1314-13-2
EINECS: 215-222-5

Popis produktu
Oxid zinočnatý je amorfný biely alebo žltkastý prášok, nerozpustný vo vode a alkohole, ale rozpustný v kyseline a alkálie. Častice oxidu zinku môže byť guľovitý, ihlicovité aj tvárnej v závislosti od výrobného procesu. Tvar častíc je dôležitý pre dosiahnutie maximálnej fyzikálne vlastnosti.

Aplikácie a použitie
Oxid zinočnatý pohlcuje takmer všetky UV svetelné žiarenie vlnovej dĺžky kratšie ako 360 nm a poskytuje vynikajúcu ochranu spojivá. Oxid zinočnatý reaguje s kyslými zložkami náterových hmôt . Zinok zlepší pružnosť a tvrdosť náterov. Používa sa ako farbivo v miešaní gumy, ako biely pigment v keramickom priemysle, ako nepriehľadný základ v kozmetike, a to má ďalšie upotrebenie v papieri, farbách a výrobe optického skla.

Balenie a transport
Výrobok je balený do papierových vriec ventilov, 25 kg. Oxid zinočnatý by mali byť prepravované v krytých dopravných prostriedkoch, v súlade so záväznými predpismi, ktoré chráni výrobok proti pôsobeniu vody, zrážok, priamemu slnečnému žiareniu a poškodeniu obalu. Pigment nie je klasifikovaný ako nebezpečná látka, ďalej na Orange Book OSN a medzinárodných dopravných kódov, napríklad RID (železničná doprava), ADR (cestná doprava) a IMDG (námorná doprava).

Skladovanie
Oxid zinočnatý by mali byť uchovávané v pôvodnom nepoškodenom obale, v čistých a suchých skladovacích budov a chránené proti vplyvu poveternostných podmienok (slnečné žiarenie, zrážky).